HomeHome  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Вицови

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin


Број на мислења : 11
Registration date : 2008-06-13

ПишувањеПредмет: Вицови   Чет Јун 26, 2008 1:56 am

Пишете некој виц да се насмееме сите Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://reklami.bigforumpro.com
Admin
Admin


Број на мислења : 11
Registration date : 2008-06-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Чет Јун 26, 2008 2:32 am

Еве неколку вицови од мене:

Се јавува човек во брза помош и вика:
- Брзо пратете кола, тука еден човек го згази ваљак!
- Добро, кажете ми на која адреса е човекот?
- Па лежи на Партизанска број 33, 34, 35 и 36.
-------------------------------------------------------------------------
Одат два фрижидера по улица и среќаваат машина за перење, па едниот му вика на другиот:
- Види ја оваа како меша!
-------------------------------------------------------------------------
Една вечер таткото го легнува синчето во кревет. Пет минути подоцна детето се дере:
- Татоо, донеси ми чаша вода.
- Не може, имаше време пред да си легнеш.
Минута подоцна пак:
- Тато, сакам вода!
- Не може ти реков. Уште еднаш ако викнеш, ќе дојдам таму и ќе те исплескам.
После уште една минута:
- Тато, кога ќе дојдеш да ме исплескаш, ќе ми донесеш и чаша вода???
-------------------------------------------------------------------------
Отишле Љубчо и Бранко на гости кај Буш во Америка, ги седнале на голема маса и почнале да принесуваат порцелански чинии. Ги видел Бранко чиниите, грабнал една и ја пикнал под пазуви. Арно ама, го видела тоа жена му на Љубчо и му шепка:
- Абе, Љубчо, види го Бранко здипли чинија, земи и ти една.
Станува Љубчо и вика:
- Ние Македонците сме познати магионичари. Еве јас ќе ставам една чинија под пазуви, а Бранко ќе ја извади.
-------------------------------------------------------------------------
Дали некогаш сте размислувале што е тоа ништо?
- Тоа е кога Босанецот размислува, а Црногорецот работи.
-------------------------------------------------------------------------
- Како Црногорци градат автопат?
- Ќе направат 10 километри и ќе стават знак "итн."
-------------------------------------------------------------------------
Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион марки оштета!
- Што ти е тебе бре човек, па не сум јас милионер.
- Не сум ни јас стоногалка.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://reklami.bigforumpro.com
Admin
Admin


Број на мислења : 11
Registration date : 2008-06-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Чет Јун 26, 2008 2:34 am

ВИЦОВИ ЗА ПЛАВУШИ:

Оди плавуша по улица и сретнува некоја жена, па и вика:
- Боже, Тања, ти ли си? Леле колку си се променила од средно, едвај те познав.
- Ама, јас не се викам Тања.
- Кул, дури и името си го сменила.
-------------------------------------------------------------------------
Се нашле две плавуши и едната и вика на другата:
- Да не имаш случајно лепак за глувци?
- Што, да не ти се дупна глушецот?
-------------------------------------------------------------------------
- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.
-------------------------------------------------------------------------
- Зошто плавуша има плави очи?
- Низ тилот и се гледа небото.
-------------------------------------------------------------------------
- Која е разликата помеѓу десет кокошки и три плавуши.
- Седум...
-------------------------------------------------------------------------
- Зошто плавуша се чуди покрај езеро?
- Зашто фрла цигла, а излегуваат кругови.

и ајде доста се од мене... пишете некој вие Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://reklami.bigforumpro.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Рекламирај го твојот сајт БЕСПЛАТНО !!! :: WWW.REKLAMI.TK :: Се-
Отиди до: